start
onas repertuar fotokronika
smwyzyny
ofertanok rozkladzajec klubseniora wynajemsal kontakt

 

 

Sekcja Brydża NOK, przystępuje do realizacji kolejnego etapu programu "Brydż 60 +"
Zajęcia, w pomieszczeniu Sekcji, odbywać się będą w poniedziałki i środy w godz. 11.00-13.00 w terminie od 17.09.2018 r. do 10.10.2018 r. Kierownikiem kursu będzie kol. Karol Kasperkiewicz, a wykładowcą kol. Jerzy Bejma, których upoważnia się do pobierania kluczy do pomieszczenia Sekcji i czyni się odpowiedzialnym za zachowanie porządku przez uczestników i przestrzegania Regulaminu NOK. 

Warszawa 10.09.2018 r.

Dziewięćdziesiąt lat minęło!
To piękny wiek – brzmiały dalsze słowa piosenki, ale pierwszego września, na sobotnim spotkaniu jubileuszowym Zbigniewa Mizikowskiego, najgłośniej śpiewano STO LAT! I oczywiście grano w brydża. Doktor Mizikowski jest zapalonym brydżystą i uroczystość zorganizowali mu przyjaciele z Klubu Brydża Sportowego NOK, prowadzonego przez Stanisława Wzorka. Wierność brydżowi docenił Maciej Czajkowski, prezes Mazowieckiego Związku Brydża Sportowego, który wręczył Jubilatowi pamiątkową mosiężną tabliczkę. Panowie z przyjemnością zagrali w parze. Na tym nie koniec. Trzeciego września, na cotygodniowym turnieju „Pierwszy krok”,  dyrektor Biura Sportu i Turystyki Urzędu m.st. Warszawy, Janusz Samel, obdarował Jubilata  przepiękną statuetką, gratulując i życząc  200 lat, a także dalszych sukcesów przy zielonym stoliku. Oprócz tego była torba prezentów – wiele ciekawych i użytecznych rzeczy. Cała sala na stojąco odśpiewała zaskoczonemu i wzruszonemu Jubilatowi STO LAT! Emocje nie przeszkodziły w grze i bohater wieczoru zajął siódme miejsce na 43 pary! Szacowny Jubilat wiele lat pracował za granicą, a ze sportem związany był od dawna, także jako lekarz kadry Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zamiłowanie do sportu towarzyszy mu całe życie – teraz ulubioną dyscypliną jest właśnie brydż. Jako że brydż to także sport, i to wymagający treningu, koncentracji i niezłej kondycji, jakiej Jubilatowi serdecznie życzymy. Życzymy Mu także szlemów i szlemików, ugranych prawie zawsze („prawie” – żeby nie było nudno).

 

INFORMACJE
Sekcji Brydża Sportowego NOK ul. Na Uboczu 3

Kierownictwo Sekcji: Stanisław Wzorek, Teresa Guberow - z-ca ds. finansowych i Janusz Kucharski - z-ca ds. ogranizacyjnych.
A). Sesje brydżowe odbywają się we wtorki, czwartki i soboty od godz.11.00 – 20.00 w Sekcji Brydża NOK ul. Na Uboczu 3.
B). Turnieje w Mistrzostwach Ursynowa o Puchar Burmistrza będą odbywać się w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz.17.30 w siedzibie W.Z.B.S przy ul Polinezyjska 10.
C). Wewnętrzne Turnieje dokształcające, jako kontynuacja „Programu Brydż 60 +”, będą się odbywać we czwartki (2 razy w miesiącu) o godz. 11.00 w siedzibie W.Z.B.S. przy ul Polinezyjska 10.
D). Składki członkowski należy opłacać regularnie do 10 danego m-ca.  Osoby, nie będące członkami, a chcące uczestniczyć w rozgrywkach wpłacają przy wejściu 5 zł do skarbonki.
E). W pomieszczeniach Sekcji, jak w całym budynku, obowiązuje zakaz palenia tytoniu i picia alkoholu. Dotkliwe kary nakładane są za używanie wulgarnych słów.
F). O nie ujętych powyżej sprawach  Regulaminowych  informują, w razie potrzeby, członkowie Zarządu Sekcji i do nich należy ich interpretacja. Sekcja nie odpowiada za rzeczy zaginione w czasie pobytu w pomieszczeniach Sekcji  i NOK-u.
G). Członkowie Sekcji uczestniczą w rozgrywkach organizowanych przez zaprzyjaźnione sekcje w Rykach, Dęblinie i Puławach, na zasadzie rewanżu. Koszty pokrywają sami zawodnicy.
Warszawa 2.01.2018r. opracował: Stanisław Wzorek k:509578284

REGULAMIN
Mistrzostw Ursynowa o Puchar Burmistrza /wyciąg/
1. Organizatorem Turnieju jest Sekcja Brydża Sportowego NOK .S.M. „Wyżyny”, pod merytorycznym nadzorem Naczelnika Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Dzielnicy i przebiega  zgodnie z przepisami Polskiego Związku Brydża Sportowego.
2. Ma charakter cykliczny i odbywać się będzie w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 17.30 w siedzibie W.Z.B.S. przy ul Polinezyjska 10.
3. W każdym Turnieju zarezerwowane są 4 stoliki dla członków Sekcji Brydża NOK.
4. Zapisy do Turnieju przyjmowane są przez  sędziów przed Turniejem i kończą się w momencie wyczerpania limitu miejsc.
5. Podział funduszu wpisowego: 70% na nagrody Turnieju; 10% na nagrody długofalowe i 20% na fundusz organizatora, w tym na wewnętrzne Turnieje dokształcające Sekcji Brydża NOK.
6. Zasady punktacji długofalowej (pdf) w Mistrzostwach Ursynowa:
za 1 miejsce – ilość par x1.5 (zaokrąglone w górę), za ostatnie miejsce 1pdf - obniżka automat; dodatkowo za 1, 2, i 3 miejsce odpowiednio +3, + 2 + 1; lokaty dzielone dzielą się PDF-ami (zaokrąglone w górę). Pula nagradzanych miejsc może ulec zmianie.
7. Postanowienia końcowe:
- organizator nie odpowiada za rzeczy zaginione, konieczne jest przestrzeganie „Zasad dobrych obyczajów” - za ich nie przestrzeganie mogą być nakładane kary przez Sędziego zawodów, a w rażących przypadkach służby porządkowe Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
- organizator zastrzega sobie prawo odwołania zawodów bez podawania przyczyn.
- interpretacja w/w i innych zapisów Regulaminu przysługuje Organizatorowi.
8. Daty Mistrzostw:
styczeń - 30;
luty - 27;
marzec - 27;
kwiecień - 24;
maj - 29;
czerwiec - 26;
lipiec - 31;
sierpień - Grand Prix;
wrzesień - 15;
październik - 30;
listopad - 27;
grudzień - 18.

9. Daty Turniejów wewnętrznych - dokształcających:
styczeń: 11 i 25;
luty: 01 i 15;
marzec: 08 i 22;
kwiecień: 12 i 26;
maj: 10 i 17;
czerwiec: 14 i 28;
lipiec: 12 i 26;
sierpień: 09;
wrzesień: 20 i 27;
październik: 11 i 25;
listopad: 08 i 15;
grudzień: 06 i 20.

Podczas I Turnieju Mistrzostw w 2018 r. - 30 stycznia (wtorek) nastąpi UROCZYSTE  podsumowanie X Mistrzostw.

Drużyna TEAM-Natolin
1. Włodzimierz Urbanowicz - kapitan
2. Marek Jaroszkiewicz - z-ca kapitana
3. Sławomir S. Latała
4. Henryk Drobniak
5. Tadeusz Hofman
6. Jacek Lipiński
7. Bogdan Dejnakowski
8. Piotr Makohin
9. Stanisław Wzorek - trener-koordynator. K: 509 57 82 84

Warszawa, 02.01.2018r. Stanisław Wzorek.

 

R E G U L A M I N

Turniejów  brydża Sportowego podczas „Festiwali dla myślących”

 1. Organizatorem turniejów brydżowych są: Gimnazjum i Liceum  Ogólnokształcące-integracyjne „Przy Łazienkach Królewskich”,
  ul. Podchorążych 49/61 w Warszawie, a koordynatorem Festiwalu jest Adam Zieliński tel.: 602 28 28 28.
 2. Turnieje przygotuje i przeprowadzi Sekcja Brydża Sportowego NOK.
 3. Zawody sędziuje sędzia wg regulaminu i zgodnie z przepisami PZBS, parami, na maxy, na dystansie od 22-26 rozdań.
 4. Zgłoszenia do turnieju brydżowego przyjmuje sędzia zawodów do chwili wyczerpania wszystkich wolnych  miejsc, ale nie dłużej niż 30 min przed zawodami.
 5. Wpisowe w wysokości 25 zł przyjmuje organizator Turnieju, które przeznaczone jest na koszty organizacyjne i nagrody rzeczowe.
 6. Nagrody /puchary, dyplomy itp./ przyznawane są za zajęcia miejsca od 1-6, lub od 1-3, w zależności od ilości uczestników.
 7. W zawodach nie wolno stosować wysoce sztucznych systemów licencyjnych np. „silny pas”.
 8. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga na miejscu Sędzia zawodów
  i od jego decyzji nie ma odwołania.
 9. Podczas zawodów wymagane jest przestrzeganie dobrych obyczajów.
 10. W budynku gdzie rozgrywany jest Turniej, obowiązuje całkowity zakaz palenia papierosów i picia alkoholu.

Warszawa 02.01.2018 r.