start
onas
repertuar
fotokronika
smwyzyny
ofertanok
rozkladzajec
klubsseniora
wynajemsal
kontakt


14 (sobota), godz. 18.00 - Inauguracja Roku Kulturalnego na Ursynowie
KOMEDA PERSPEKTYWA NOVA
Komeda. Perspektywa Nova to muzyczny mariaż zespołu Tubis Trio oraz aktorki/wokalistki Magdaleny Kumorek - szerszej publiczności znanej z filmów „Poranek kojota”, „Układ zamknięty” czy serialu „Przepis na życie”. Tubis Trio - to jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych. „Komeda. Perspektywa Nova.” to wspólne poszukiwanie nowej wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy. Niepowtarzalne „tubisowe” radosne brzmienie, duża doza zabawy formą i melodią Komedowych piosenek, a także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek, to ciekawa, niebanalna propozycja rzucająca nowe światło na twórczość Komedy w 50 rocznicę jego śmierci.
Wykonawcami koncertu są: Magdalena Kumorek - śpiew, Maciej Tubis - fortepian, Paweł Puszczało - kontrabas, Radosław Bolewski - perkusja
Obowiązują bezpłatne wejściówki (wydawane będą od 11.09. od godz. 18.00)

26 (czwartek), godz. 19.30 - Koncert z cyklu Jazz w NOK
ANDRZEJ ZAUCHASONGBOOK
Jest to koncert poświęcony wybitnemu polskiemu wokaliście Andrzejowi Zausze. Program koncertu powstał z utworów ułożonych chronologicznie, wg dat ich nagrywania. Taki porządek utworów znakomicie naświetla drogę artystyczną artysty i w ciekawy sposób pokazuje kierunek rozwoju jego artystycznego języka. Usłyszycie Państwo oprócz znanych przebojów, tj. „Byłaś serca biciem” czy „Siódmy rok” i wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie.
Wykonawcami koncertu są: Janusz Szrom - śpiew, Paweł Perliński - fortepian, Andrzej Łukasik - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja.
Obowiązują bezpłatne wejściówki (wydawane będą od 18.09. od godz. 18.00)

28, 29 (sobota, niedziela), godz. 18.00 - Spektakl teatralny
SEN NOCY INFERNALNEJ - tragikomedia wg. sztuki Erica-Emmanuela Schmitta "Noc w Valognes" 
Teatr KONTRAPUNKT
Reżyseria, opracowanie dramaturgiczne, scenograficzne i muzyczne: Zbigniew Bogdański
Występują: Maryla Murawska, Maja Kubiak, Magda Kosmala, Małgorzata Sokół, Marta Leszczyńska, Paulina Mazur, Katarzyna Wranka, Jakub Dowgird, Marcin Gwiazda i Krzysztof Kuc.
Pięć kobiet pałających żądzą zemsty zastawia pułapkę na mężczyznę, który dawno temu złamał każdej z nich serce. Jednak kiedy zwabiony podstępem Don Juan wpada w ich sidła, cały misterny plan wali się w gruzy. Okazuje się, że mimo upływu lat uwodzicielskie słowa Don Juana nie straciły nic ze swojej zniewalającej mocy. Kobiety szybko odkrywają, że tajemniczy łajdak, którego tak przez lata nienawidziły, wciąż ma nad nimi władzę. Dawne namiętności odżywają - i okazują się o wiele silniejsze niż pielęgnowany latami gniew z powodu zdrady.
Wstęp wolny

 

książki

strona główna